CREAM Bike Čeladnou 2019 vyhrál Jaroslav Kulhavý

10.05.2019
Šestý ročník závodu CREAM Bike Čeladná ukázal, že tato akce není jen o sportovních výkonech a nejlepších časech, ale také o fair play.

Právě takové gesto předvedl český reprezentant v MTB Tomáš Višňovský, který se od začátku závodu držel v popředí s vedoucím Jaroslavem Kulhavým. Toho však v druhé polovině trati zbrzdil defekt, kterého však Višňovský nevyužil. Sám se spokojil s druhou příčkou, třetí dojel Marek Rauchfuss.

Zatímco loni se Jaroslav Kulhavý na trati trápil a nakonec byl rád za třetí místo, v letošním ročníku CREAM Bike Čeladná nenechal nikoho na pochybách, že je na závod dobře připraven. Bikeři se přitom museli popasovat s tratí v opačném směru, než byli doposud zvyklí. Kulhavý se během celého závodu držel v popředí ve skupince spolu s Lukášem Kobesem, Markem Rauchfussem, Pavlem Boudným a Tomášem Višňovským. Závod elitní kategorie na 50 km se začal lámat po výjezdu na Pustevny. Tam postupně zpomaloval Kobes i Boudný a deset kilometrů před cílem nakonec odpadl i Marek Rauchfuss.

Duo Višňovský a Kulhavý nakonec finiš závodu ještě zkomplikovalo, když Kulhavému spadl řetěz. Višňovský však na olympijského vítěze gentlemansky počkal, chtěl si to o vítězství rozdat regulérním způsobem.

Jako první dojel do cíle Jaroslav Kulhavý

Cílovou pásku nakonec jako první protnul Jaroslav Kulhavý v čase 1:43:11 hod. „Jel jsem rychleji, než jsem chtěl, bylo to hodně těžké. Naštěstí Tomáš na mě v rozhodujícím kopci trochu počkal, protože mi tam spadl řetěz. Jsem za to rád, mě by asi jinak ta koncovka nevyšla, kluci by mi odjeli. Tomáš byl dneska lepší, každopádně jsem šťastný, že jsem doma vyhrál a musím mu velmi poděkovat. Nová trať byla náročná, i když Pustevny byly o tempu, tam jsme to vyjeli docela na pohodu, Tomáš tam ještě nechtěl rozhodnout. Právě tam se pořadí zredukovalo, až jsme zbyli jen ve dvou. Takže ideální průběh závodu. Párkrát ve stoupání jsem tam jel za Tomášem přes hranu, zítra mě to asi bude hodně bolet,“ usmíval se v cíli v dresu Specialized Racing Jaroslav Kulhavý, který hned další den odlétá na závod Světového poháru v Kanadě.

„Tím, že pojedu z předposlední řady, to nebude ideální. Tam velké ambice nemám, spíš už jsem myšlenkami v zimní přípravě na příští rok, kdy je olympiáda. Doufám, že zdraví už je v pořádku a teď bude rozhodující vrátit se zpátky do kvalitního tréninku a tam, kde to má být,“ vyhlíží už další sezonu Kulhavý.

O čtyři vteřiny za ním dojel na CREAM Bike Čeladná 2019 Tomáš Višňovský (1:43:45 hod.). „S druhým místem jsem spokojený, takhle jsme jeli vlastně po celou dobu závodu. Byl jsem vepředu, diktoval jsem tempo, postupně jsem ostatní kluky odtrhával, takže nakonec jsme zůstali dva. V závěru závodu jsem ale párkrát chytil trávu do pedálu, trochu mi to poskočilo, a Jarda takové chyby hned trestá,“ řekl v cíli Višňovský reprezentující tým Česká spořitelna Accolade.

Dařilo se i dalším závodníkům

Spokojený s třetí příčkou byl i Marek Rauchfuss z týmu Kross Bikeranch Team. „Už před startem jsem říkal, že Tomáš Višňovský je na tom hodně dobře. Jarda Kulhavý tahal také pěkně. Nahoře nad Pustevnami jsme se trhli takhle ve třech. Asi 10 km před cílem mi kluci trochu cukli a Višňa měl dneska parádní tah, víceméně dělal ten závod a jel moc hezky. Já jsem se třetím místem spokojený. Nová trať byla určitě víc do tahu a víc na výkon. Byly tam kořenové úseky, bylo potřeba si dávat pozor na defekt. Jinak panovalo pěkné teplo i nahoře, takže jsme si dali pořádně do těla,“ zhodnotil závod třetí nejlepší biker dnešního závodu, který dojel v čase 1:44:54 hod.

Nejlepší ženou hlavního závodu ELITE se stala Tereza Tvarůžková v čase 2:06:17 hod. Na trati TOURIST dlouhé 22 km zvítězil Tomáš Kašný v čase 43:16 min., který tímto časem zároveň stanovil nový rekord závodu za posledních šest ročníků. Na trati jel ve vysokém tempu průměrně přes 30 km v hodině. Zahanbit se nenechala ani nejlepší žena na této trati Andrea Martincová, která projela cílem v čase 50:56 min., když vyvinula průměrnou rychlost 20 km v hodině.

Diváci si přišli na své

Zatímco na trati se bojovalo, v areálu ZŠ Čeladná se diváci bavili, soutěžili a pomáhali dobré věci. Během dne publikum sledovalo seskok parašutistů z týmu Compact Skydive Team. Dvakrát vystoupil a diváky aktivně zapojil do své show i Petr Kraus ve své biketrialové exhibici a velký ohlas měli i mladí skokani na trampolínách z TJ Rožnov pod Radhoštěm. Nadšenci si mohli vyzkoušet i chůzi po slacklině nebo absolvovat dráhu několik metrů nad zemí v lanovém centru. Tradičně se doprovodného programu účastní i zástupci nadačního projektu Oranžové kolo Nadace ČEZ.

Veřejnost minutovým šlapáním na speciálně upravených kolech mohla opět podpořit dva vybrané subjekty. Dětský domov Čeladná získal 51 860 Kč a Sboru dobrovolných hasičů Čeladná, který peníze použije na zlepšení zázemí sportovního družstva mladých hasičů, putuje krásných 49 261 Kč.

„Po dlouhé době v průběhu závodu panovalo bezvadné počasí. Což bylo důležité hlavně letos, protože jsme po pěti letech změnili významnou část trasy. Přestože byla bezpečnější, byla zároveň i více závodní. Na pár místech se dalo jet opravdu rychle. Jsem také rád, že závodníci zvládli bez problémů i obávaný výjezd na Pustevny z Trojanovic, kde v tu chvíli mohli potkat běžné turisty, lidi na koloběžkách nebo kolech. Letos se závodu zúčastnilo 849 bikerů, takže máme ohromnou radost, že jsme opět o něco posunuli rekordní účast. Je příjemné vědět, že se v tomto regionu věnuje cyklistice čím dál více lidí,“ pochvaluje si šestý ročník oblíbeného závodu Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency.

Již zmíněný rozměr fair play nejen ve vrcholovém sportu je součástí poslání také letitého generálního partnera závodu CREAM Bike Čeladná.

„Rozvoj sportu má ve filozofii skupiny CREAM zásadní místo. Ze sportu si nebereme pouze soutěživost, vytrvalost a tvrdou práci. Sportovní chování a ´fair-play´ jsou přístupy, které přenášíme do naší práce. I proto podporujeme řadu sportovních aktivit v regionu,“ řekla Renata Janečková, mluvčí generálního partnera závodu, skupiny CREAM.

Generálním partnerem závodu je stejně jako v minulých letech skupina CREAM, jejíž logo je součástí vizuální identity závodu a podle které je závod i pojmenován. Kromě skupiny CREAM závod vznikl ve spolupráci s CHKO Beskydy, Lesy ČR a za podpory obce Čeladná. Záštitu nad akcí převzali náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny a starosta obce Čeladná Pavol Lukša.

Mohlo by vás zajímat
CREAM Bike Čeladnou 2019 vyhrál Jaroslav Kulhavý

Barum Czech Rally Zlín 2024: Adrenalin se po roce vrátí do ulic Zlína

05.02.2024
I v letošním roce se bude konat jedna z nejočekávanějších a nejvýznamnějších událostí motoristického sportu – 53. ročník Barum Czech Rally Zlín. Prestižní závod, který odstartuje víkend plný rychlostních zkoušek, adrenalinu a nezapomenutelné atmosféry, se pojede v pátek 16. srpna 2024. Barum Czech…
CREAM Bike Čeladnou 2019 vyhrál Jaroslav Kulhavý

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2024 přeje skupina CREAM

19.12.2023
Pomalu se rok 2023 chýlí ke konci a my bychom chtěli využít této příležitosti, abychom se zastavili a poděkovali vám, našim cenným klientům a obchodním partnerům. Vaše důvěra a podpora jsou hnací silou našeho úspěchu a motivací k neustálému zlepšování. Víme, že uplynulý rok 2023 byl plný výzev, ale…
CREAM Bike Čeladnou 2019 vyhrál Jaroslav Kulhavý

Hlavním sponzorem turnaje v házené byla společnost CREAM Real Estate

05.12.2023
V neděli 3. prosince 2023 se uskutečnil mládežnický turnaj v miniházené 4+1, na kterém se představily talentované týmy nejen ze Zlínského kraje. Mikulášského turnaje se zúčastnilo celkem 28 týmů ze 14 klubů z České republiky i ze Slovenska. Jedním z hlavních sponzorů turnaje, který se koná již…
CREAM Bike Čeladnou 2019 vyhrál Jaroslav Kulhavý

Jak je na tom trh nemovitostí v roce 2023?

19.10.2023
V předchozích kvartálech cena nemovitostí na českém trhu stagnovala, ba dokonce v mnoha regionech klesala. V posledních několika týdnech je však vývoj zase trochu jiný, přičemž v hlavním městě a jeho širším okolí ceny opět rostou, zatímco na jižní Moravě klesají. Kdy je nejlepší pustit se do…