2000

Odhodlání, pracovitost a pohyb vpřed

Začalo to ve Zlíně

Od roku 2000 stojíme za konverzí a regenerací areálu bývalých Baťových závodů ve Zlíně.  Je za námi složité oddlužení areálu známého jako Svit a následné odblokování majetku. Stáli jsme na začátku rekonstrukce budovy ředitelství firmy Baťa, dnešní Jednadvacítky a stejně tak i u převodu zchátralé 14. a 15. budovy, dnešního Baťova institutu, největší kulturní instituce v kraji. Naším cílem je do areálu bývalých Baťových závodů vrátit život, který zde podle nás patří.

Začalo to ve Zlíně
2004

Atmosféra industriální architektury

Pragmatismus, který se vepsal do architektury

Původně centrální sklad obuvi firmy Baťa, dodnes historicky první československý pokus o skutečně moderní technologii skladování s maximální mechanizací vnitřní dopravy a vagónováním. Od roku 2004 reprezentativní sídlo společnosti CREAM Real Estate. Přesně to je jedenáctipatrový kolos, který využívá řada firem pro jeho unikátní industriální prostory. Rekonstrukce 34 budovy, jak je dnes budova nazývána, odstartovala i další projekty v průmyslovém areálu, např. revitalizaci 12. budovy v roce 2007.

Pragmatismus, který se vepsal do architektury
2009

Oživení budov novými funkcemi

Revitalizace budov v centrech měst

Od roku 2009 společnost CREAM Real Estate začala pracovat s konceptem budov v rámci projektu IN-HOUSE. Jednalo se o budovy, které byly navrženy s akcentem na doplnění služeb a nových funkcí při využití možností budovy. Takto revitalizované budovy vznikly v Ústí nad Labem, Chomutově a Přerově. Největší proměnu zaznamenala budova max32 ve Zlíně. Z původně desetipodlažního skladu obuvi, za války vybombardovaného, pak elektro rozvodny pro válcovnu gumy, zde v roce 2012 vzniklo komfortní loftové bydlení doplněné obchody, službami či špičkovým fitness centrem.

Revitalizace budov v centrech měst
2014

Unikátní urbanistická regenerace

Oživení centra továrního areálu

Do historie společnosti vstupuje do té doby jeden z největších projektů, revitalizace budovy bývalého Baťova výzkumného centra v západní části průmyslového areálu, dnes známého jako HOUSE 64. Na ploše 20 000 m² vznikají obchodní a kancelářské jednotky, v přízemí pak prostor pro luxusní showroomy. Projekt by rozdělen do dvou etap. První z nich HOUSE 64/2 byla dokončena v roce 2016. Postupně se do tohoto „nového centra Zlína“ stěhují krajské instituce, pošta, banky, obchody, firmy a lidé, kteří začínají objevovat atraktivitu loftového bydlení na max32 ve spojení s nabídkou fitness centra. 

Oživení centra továrního areálu
Oživení centra továrního areálu
2016

Skvělé místo pro život

Šarm původní architektury

Společnost CREAM Real Estate reaguje na nedostatek kvalitního bydlení na trhu. Pod názvem CREAM Home vzniká koncept prémiového nájemního bydlení v zajímavých lokalitách a s dosahem služeb. Jedná se o perfektně provedené komplexní rekonstrukce původně secesních budov v Praze na Letné a na Žižkově v roce 2017 a také v Olomouci na ulici Palackého dokončené v roce 2016. 

Šarm původní architektury
2019

Jednoduchá dostupnost i praktický komfort

Moderní prostory, které nepostrádají styl

Do druhého desetiletí vstupuje dokončení revitalizace budovy HOUSE 64/1 ve Zlíně. Prostor pro startupy, firmy, ale i státní a neziskové organizace. Nabídku komerčních prostor doplňují parkovací místa se službami. Ve stejném čase v Brně na Moravském náměstí finišují práce na revitalizaci funkcionalistické budovy, kdysi sídla Moravské typografie. Po letech chátrání vznikají na jednom místě luxusní prodejny, stylové kanceláře doplněné prosvětlenou relaxační zónou. Vše zahaleno do čistých dobových linií.

Moderní prostory, které nepostrádají styl
2023

Chceme se rozvíjet a nabízet kvalitní služby

A pořád máme energii jít dál

V portfoliu společnosti CREAM je více než 100 nemovitostí v 63 městech celé České republiky. Působíme hlavně ve Zlíně, Brně, Praze, Ostravě, Olomouci a v dalších regionálních centrech. Vlastníme kancelářské a obchodní jednotky, byty, sklady a pozemky. Více než 1000 uzavřených nájemních smluv nás zavazuje k nabídce profesionálních služeb. Řadu z nich nabízíme online, nebo prostřednictvím aplikací. Týmový respekt a individuální odpovědnost je motorem pro další výrazná strategická rozhodnutí s dlouhodobou perspektivou.

A pořád máme energii jít dál