Vita Sana Club spouští FunPark FABRIKA

29.07.2020
V areálu bývalých Baťových závodů vyrostlo sportovní a zábavní centrum FunPark FABRIKA, ve kterém je od úterý 28. července pro veřejnost otevřený první jump park ve Zlíně.

Dále se můžete těšit na parkourové hřiště, herní zónu pro nejmenší, večer je plánováno letní kino a open air koncerty. Síly zde spojilo fitness centrum Vita Sana Club, Gymnastika Zlín se společností CREAM. Společně chtějí veřejnosti ukázat, že právě v těchto místech v budoucnu vznikne jedno z největších volnočasových center s názvem FABRIKA.

Nový rozměr sportovních aktivit ve Zlíně

„FABRIKA bude z velké části otevřená sportovním aktivitám pro veřejnost. V nejvyšších patrech volnočasového centra FABRIKA jsou na ploše 10 000 m2 navrženo celkem 10 nových sportovní ploch. Je zde plánováno kluziště, plocha pro gymnastiku a parkour, víceúčelová hala a tzv. kit zóna s jump parkem a hlídáním dětí. Nabídku doplní sály pro karate, floorbal a aerobic,“ říká Jan Pravda, provozovatel největšího fitness clubu ve Zlíně Vita Sana Club. Ve Zlíně aktuálně působí mnoho sportovních klubů, které dlouhodobě bojují s nedostatkem zázemí pro další rozvoj. V plánech je i vznik Sportovní akademie, která bude zaměřená na výchovu talentované sportovní mládeže. Mohlo by se jednat o formát střední školy, v jejíž nabídce by byly obory jako trenérství, fyzioterapie, sportovní management nebo sportovní marketing.

Cílem je mít nejen moderní sportoviště, ale i dál vychovávat a vzdělávat osobnosti, které budou fungovat jako profesionálové ve světě sportu. „Je to úplně nový rozměr spolupráce a nabídky sportovních aktivit ve Zlíně, pro který potřebujeme silného partnera. Proto jsme vstoupili do jednání se skupinou CREAM, která dlouhodobě podporuje řadu sportovních aktivit ve Zlíně,“ doplnil Pravda. „Myšlenka jednoho velkého sportovního centra nám i s ohledem na aktuální trendy v oblasti trhu s nemovitostmi dává smysl.

FABRIKA do jisté míry zůstane obchodním centrem, ale nabídka značek bude v nové úpravě více orientovaná na sport, restaurace a další služby spojené se zdravým životným stylem,“ říká Martin Jarolím, člen představenstva skupiny CREAM. V polovině května letošního roku bylo vydáno právoplatné stavební povolení. „Jestli se začne stavět v příštím roce, o tom rozhodne vývoj ekonomické situace s ohledem na COVID. V případě dramatických změn se ovšem maximálně rozhodneme o odložení realizace. Jinak nám nic nebrání v tom, abychom začali stavět v příštím roce,“ doplnil Jarolím.

Otevřeno každý den

FunPark FABRIKA je od úterý otevřen každý den po dobu od 8 do 21 hodin. Přijít může každý, kdo miluje trampolíny, parkour, nebo se chce zabavit v mobilní herní zóně. K dispozici bude na místě i možnost malého občerstvení. Vstup do FunParku FABRIKA je zdarma, pouze místo na trampolínách je potřeba rezervovat na webových stránkách eshop.gymnastikazlin.cz.

Mohlo by vás zajímat
Vita Sana Club spouští FunPark FABRIKA

Do Baťova areálu ve Zlíně se vrací výroba obuvi, budou tam Vasky

03.05.2021
Původně centrální sklad obuvi, dnes administrativní zázemí společnosti CREAM Real Estate a řady firem, které rozlehlé prostory využívají zejména jako sklady. Budovu s číslem popisným 34 takto dnes využívá například firma ALPINE, Baťa a v blízké budoucnosti nově i zlínský výrobce stylové obuvi Vasky…
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace