Vita Sana Club má nové ambiciózní plány: Sportovní akademii ve Zlíně

16.04.2019
Je to rok, co časopis Forbes zařadil na 3. místo Vita Sana Club ve Zlíně v žebříčku TOP10 nejzajímavějších fitness center v České republice.

Dnes Vita Sana Club posouvá nabídku sportovního vyžití ve Zlíně dalším směrem. Plánuje vytvoření sportovní akademie, která by veřejnosti nabízela nejen sportovní aktivity, ale i vzdělávání.

„Chceme, aby ve Zlíně vznikla komplexní nabídka sportovních a vzdělávacích aktivit pro sportovce a všechny, kteří se zajímají o zdravý životní styl. Naše zkušenost nám říká, že ve městě chybí nabídka dalšího vzdělávání pro sportovce v oblasti trenérství, sportovního managementu a fyzioterapie,“ říká Jan Pravda, jednatel Vita Sana Clubu a zároveň i člen výboru spolku Gymnastika Zlín. Ten aktuálně veřejnosti nabízí sportovní gymnastiku a parkour pro děti i dospělé.

„Chceme vychovávat sportovce a sportovně vzdělané osobnosti, kteří ve chvíli, kdy ukonči svou aktivní sportovní kariéru, můžou ve Zlíně nabídnout klubům své aktivity v oblastech trenérství nebo managementu. S touto myšlenkou chceme propojit sportovní kluby a vytvořit podmínky pro vznik akademie napříč všemi sporty. Prozatím jsme vstoupili do jednání s oddílem floorbalu, karate a se Sportovními kluby Zlín, kteří dnes sdružují 28 sportovních spolků. Těm bychom touto cestou mohli nabídnout sportovní plochy, kterých je dnes ve Zlíně nedostatek,“ odkrývá plány Jan Pravda.

Nový rozměr sportovních aktivit

V návrhu je vznik několika samostatných sportovišť pod jednou střechou. Kromě prostor pro sportovní gymnastiku, parkour, floorbal, karate, tanec, moderní gymnastiku, aerobik a snad v budoucnu i dalších sportů, jako například házené a volejbalu, by mohlo v centru Zlína vzniknout i kluziště pro spolky a veřejnost.

„Je to úplně nový rozměr nabídky sportovních aktivit ve Zlíně, pro který potřebujeme silného partnera. Proto jsme s těmito plány v prvním kroku oslovili skupinu CREAM,“ doplnil Pravda. Vita Sana Club a Gymnastika Zlín patří do portfolia skupiny CREAM, která tyto sportovní aktivity i dlouhodobě finančně podporuje.

„Máme za sebou jen úvodní jednání a zdá se, že bychom mohli pro své plány využít prostory, se kterými počítá multifunkční centrum FABRIKA, jejíž výstavbu CREAM dlouhodobě plánuje ve východní části areálu bývalých baťovských závodů ve Zlíně,“ uzavřel Pravda.

„Jedná se o aktivity, které ve Zlíně podporujeme, tak proč je nedat pod jednu střechu, a FABRIKA se v tomto směru nabízí. Vznikl by tím unikátní komplex, který v České republice doposud chybí,“ komentoval Martin Jarolím, ředitel skupiny CREAM. V centru Zlína by v budoucnu vyrostl moderní shopping mall, food hall a sportovní aréna v jednom. Věříme, že v budoucnu by stovky sportovců ze zlínského kraje mohly najít zázemí ve sportovní akademii moderního multifunkčního centra FABRIKA.

Nabídka vzdělávacích a sportovních aktivit

  • Vzdělávání pro sportovce
  • Vzdělávání v oblasti sportovního managementu
  • Akademie napříč všemi sporty
  • Nové sportovní plochy

Mohlo by vás zajímat
Vita Sana Club má nové ambiciózní plány: Sportovní akademii ve Zlíně

Ohlédnutí se za rokem 2022

22.12.2022
Kde je vůle, tam je cesta CREAM Real Estate je společnost, která má více než 20letou tradici a bohaté zkušenosti na českém poli nemovitostí. Zasloužila se o znovuzrození zlínského mrakodrapu Jednadvacítky a také o začátek revitalizace bývalých továrních budov v 14 a 15, které dnes fungují jako…
Vita Sana Club má nové ambiciózní plány: Sportovní akademii ve Zlíně

Bydlení v loftech je stále netradiční, přesto praktické

14.12.2022
Stále poměrně netradiční, přesto praktické, využití prostoru. Loftové bydlení vzniklo v 60. letech v USA, kdy více lidí zatoužilo bydlet ve velkoměstech, ale jejich finanční situace jim nedovolovala pronájem plnohodnotného bytu či domu. Pro tento účel jim posloužily bývalé průmyslové…
Vita Sana Club má nové ambiciózní plány: Sportovní akademii ve Zlíně

Nově otevřená prodejna Albert ve 12. budově ve Zlíně

01.12.2022
Otevření nové pobočky Albertu proběhlo 23. listopadu 2022 na 12. budově v ulici Jana Antonína Bati v areálu bývalých baťových závodů. Koncem listopadu se v areálu Svit veřejnosti ukázala prodejna Albert, ve které nechybí čerstvé pečivo, masné výrobky ani produkty z řady Fresh bar a…
Vita Sana Club má nové ambiciózní plány: Sportovní akademii ve Zlíně

Na vědomost se dává, že MORAVÁK už je tu tři roky, sláva!

16.11.2022
Multifunkční budova MORAVÁK nabízí exkluzivní kancelářské i obchodní prostory v plně zrekonstruované budově na Moravském náměstí. Roku 2019 byla dokončena rozsáhlá, přesto citlivá rekonstrukce. Architekti dbali na původní vzhled budovy, který přenesli i do nových návrhů. Symetrie, pravidelnost a…