ZA SKLEM o.s. otevřelo Centrum denních služeb pro klienty PAS v nejvyšším patře MORAVÁKu

07.10.2022

Organizace ZA SKLEM o.s., která osobám s poruchou autistického spektra (PAS) nabízí podporu, aby mohly žít, pracovat a vzdělávat se v běžném prostředí, otevřela Centrum denních služeb. Prostory, které léčí, se nachází v nejvyšším patře brněnské budovy MORAVÁK.

ZA SKLEM o.s. je jeden z našich významných klientů, který dělá velice záslužnou práci, a proto nám bylo ctí zúčastnit se slavnostního otevření tohoto Centra denních služeb, které se konalo v pátek 30. září 2022, a přestřihnout pásku.

Prostory připravené na míru

Centrum denních služeb bylo vybudované v 8. nadzemním podlaží budovy MORAVÁK. Organizace ZA SKLEM o.s. tak rozšířila nejen své prostory v centru moravské metropole, ale i služby jako takové.

Prostory jsou dokonale prosvětlené a celá příprava se nesla v moderním a minimalistickém duchu. Původně byly ve stavu Shell and Core, tedy před dokončením, a tak mohly být přizpůsobeny na míru našemu významnému klientovi, který má i specifické požadavky plynoucí z jeho činnosti. Stavební přípravy trvaly necelé tři měsíce.

Slavnostní otevření Centra denních služeb

V rámci otevření jsme se zúčastnili prohlídky zázemí Centra denních služeb a seznámili jsme se i s aktivitami, které organizace provádí. Přítomní byli samozřejmě speciální pedagogové, logopedi, psychologové a sociální pracovníci.

ZA SKLEM o.s. prezentovalo práci s dětmi a dospělými lidmi na spektru autismu. Velice nás potěšil i doprovodný program jako hudební vystoupení, názorné ukázky práce a pomůcek či možnost diskuze se sociálními pracovníky.

V prostorách stálé galerie Blue Café byla navíc zajímavá výstava ROZUMĚNÍ.

Mohlo by vás zajímat
ZA SKLEM o.s. otevřelo Centrum denních služeb pro klienty PAS v nejvyšším patře MORAVÁKu

Na vědomost se dává, že MORAVÁK už je tu tři roky, sláva!

16.11.2022
Multifunkční budova MORAVÁK nabízí exkluzivní kancelářské i obchodní prostory v plně zrekonstruované budově na Moravském náměstí. Roku 2019 byla dokončena rozsáhlá, přesto citlivá rekonstrukce. Architekti dbali na původní vzhled budovy, který přenesli i do nových návrhů. Symetrie, pravidelnost a…
ZA SKLEM o.s. otevřelo Centrum denních služeb pro klienty PAS v nejvyšším patře MORAVÁKu

Pepco v novém kabátu otevírá pobočku v 12. budově ve Zlíně

01.11.2022
Těšíme se z otevření nové prodejny Pepco, které proběhlo 31.10. 2022 na 12. budově ve zlínském průmyslovém areálu Svit. Ve Zlíně a blízkém okolí Pepco představí již několikátou prodejnu, ale poprvé se ukáže v nové identitě.Na konci října Pepco otevřelo v České republice první prodejnu, která se…
ZA SKLEM o.s. otevřelo Centrum denních služeb pro klienty PAS v nejvyšším patře MORAVÁKu

Inspirovali jsme se na Designbloku 22

20.10.2022
Jakožto poskytovatele prostoru nás přirozeně zajímá aktuální dění na poli produktového designu, který může daný prostor následně dotvářet. Proto jsme se jeli inspirovat na Designblok, a ani v nejmenším jsme letošní nabídkou nebyli zklamaní. Od pohodlného sedacího a kancelářského nábytku přes…