CREAM naplňuje evropské standardy udržitelnosti, začíná instalovat solární panely

24.05.2021

Z velké části energeticky soběstačné, a přitom s minimální ekologickou zátěží budou zlínské nemovitosti HOUSE 64, skladové budovy 103 a 123, nákupní středisko Panorama na Jižních Svazích a maloobchodní centrum DUHA v Ostravě Porubě. Všude tam jsou na střechách instalovány fotovoltaické panely.

Dohromady bude instalováno 6 800 m² fotovoltaických panelů o celkovém výkonu 730 kWp a kapacitou baterií 910 kWh. „Na dotčených nemovitostech panely pokryjí přibližně 15 000 m² střech,“ upřesňuje Martin Jarolím, ředitel společnosti. Ročně solární panely vyrobí 1000 MWh elektrické energie. Z 60 procent tak pokryjí celkovou spotřebu vybraných nemovitostí. Součástí solárního systému je i bateriové uložiště, které nespotřebovanou energii uloží pro pozdější spotřebu a využití. Systém solárních panelů bude řízen inteligentním softwarem, který lze ovládat odkudkoliv prostřednictvím chytré aplikace v mobilním zařízení. „Věřím, že i naši nájemci ocení nejen praktickou stránku řešení, ale zejména fakt, že spolupracují s firmou, která se nebojí investovat do rozvoje a inovací,“ doplňuje Jarolím.

Společnost CREAM Real Estate se tak i otevřeně hlásí k Zelené dohodě pro Evropu, kterou schválila i Vláda ČR v květnu loňského roku. Green Deal, jak je dohoda často nazývána, se zabývá snižováním skleníkových emisí v energetice, průmyslu, dopravě či v zemědělství. Cílem je do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality v EU.

Mohlo by vás zajímat
CREAM naplňuje evropské standardy udržitelnosti, začíná instalovat solární panely

Do Baťova areálu ve Zlíně se vrací výroba obuvi, budou tam Vasky

03.05.2021
Původně centrální sklad obuvi, dnes administrativní zázemí společnosti CREAM Real Estate a řady firem, které rozlehlé prostory využívají zejména jako sklady. Budovu s číslem popisným 34 takto dnes využívá například firma ALPINE, Baťa a v blízké budoucnosti nově i zlínský výrobce stylové obuvi Vasky…
CREAM naplňuje evropské standardy udržitelnosti, začíná instalovat solární panely

Do nového roku skupina CREAM přeje hlavně zdraví

18.12.2020
S končícím rokem 2020 se uzavírá období, které s sebou přineslo řadu velkých změn i nových výzev v našich osobních i pracovních životech. Chtěli bychom touto cestou vyjádřit poděkování za přízeň, kterou nám v letošním roce věnovali naši klienti. Věříme, že dobře nastavené a fungující obchodní…