Tiskový servis

VITA SANA CLUB Ve Zlíně se otvírá nové fitness, největší a nejmodernější v kraji

VITA SANA CLUB Ve Zlíně se otvírá nové fitness, největší a nejmodernější v kraji

16. duben 2015

V areálu bývalého Svitu ve Zlíně v budově Max32 se otvírá zbrusu nové prémiové fitness a wellness centrum VITA SANA CLUB o celkové výměře přes 1 500 m2, vybavené těmi nejmodernějšími cvičícími stroji s kapacitou pro 1 300 členů klubu. Sportovní centrum Vita Sana Club zahajuje provoz 19. dubna 2015.

Vita Sana Club funguje ve Zlíně již čtvrtým rokem. „Stávající centrum ve středu Zlína už nemohlo pojmout více nových členů, kteří měli zájem o naše služby. Abychom dodrželi slib neomezeného členství, který jsme dali našim klientům (těch máme v současné době 900), museli jsme navýšit kapacitu. Podařilo se nám domluvit i velmi dobré podmínky s majiteli budovy Max32, kteří nás při výstavbě nadšeně podporují. Od 19. dubna tak budeme moct nabídnout nádherný prémiový sportovní klub, který nemá ve Zlínském kraji obdoby,” uvádí Jan Pravda, jednatel Vita Sana Clubu.  

 

V novém fitness centru je bezkonkurenčně největší fitness a kardio zóna ve Zlínském kraji, ve wellness centru najdou příchozí parní lázeň, finskou saunu, whirlpool, Kneippův chodník, odpočívárnu se solnými kameny a venkovní terasu. Jako první ve Zlíně se představí Pilates studio, funkční trénink Purmotion se speciálními stroji, dance studio a mnoho dalšího. Nově se zahájí lekce Swing jógy nebo EMS trénink, což je metoda elektro-svalové stimulace. Dále se zde nachází pět sálů pro skupinové aktivity, kde v průběhu týdne bude probíhat více než 120 hodin skupinových tréningů, například spinning, aerobní aktivita race walker, cvičení na závěsném posilovacím systému TRX, zumba, step, cvičení na bosu a další. V plánu je otevření nekuřácké restaurace s prostornou terasou ve vrchních patrech budovy Max32 s krásnými výhledy na Zlín a okolí.

 

V nabídce klubu mohou návštěvníci využít i služeb Beauty salonu, který provozuje kosmetiku, kadeřnictví, solárium, pedikúru, manikúru, tělové zábaly a estetickou chirurgii. Dětský klub nabízí hodiny tance, gymnastiky a všeobecné přípravy a kondiční tréninky pro mladé sportovce. V Medical centru bude probíhat fyzioterapie, masáže, zátěžová diagnostika a diagnostika zdravotního stavu. K dispozici je zde sportovní lékař a později také mentální kouč. Od září by tyto služby měly být rozšířeny ještě

o možnost nadstandardního ubytování v centru Zlína pod značkou Vita Sana Club. Komfortní zázemí doplní i restaurace a obchod s kvalitními farmářskými produkty.

 

Na tomto velkorysém projektu se účastní celá řada odborníků. „Spolupracujeme se špičkovými trenéry, jako je například Mgr. Milan Merva, momentálně ve vrcholné přípravě na Ironman Hawai, David Vyoral, který získal sedmé místo na MS ve sportovní gymnastice, Tomáš Valík, skipper a kormidelník na regatách námořního jachtingu, nebo Mgr. Eva Urbanová, která jako první ve Zlíně prošla speciálním náročným kurzem na Pilates strojích REFORMER. Všichni mají nejen zkušenosti, ale především odborné vzdělání, které umí výborně předat jak vrcholovým sportovcům, tak i veřejnosti,” podotýká Jan Pravda.

 

 

 

O budově Max32.
Historie této budovy sahá k roku 1930, kdy se na jejím místě nacházel centrální sklad. V té době se

v Baťových závodech vyrábělo 25 tisíc párů obuvi denně! Po náletu koncem roku 1944 zůstalo však

z desetipodlažního objektu jen torzo a o šest let později zde byla postavena centrální transformovna závodu a elektro rozvodna pro válcovnu gumy. V roce 1966 sice Svit rozhodl o vybudování nových objektů, ale výstavba tehdy vázla a nová budova číslo 32 byla dokončena až v 80. letech. Jedná se tedy

o celkem novou stavbu, svislou nosnou konstrukci tvoří ocelové sloupy, dodržen byl i klasický modul baťovských etážovek, což je 6,15 × 6,15 metrů.

 

„Regenerace objektu byla velmi náročná a investice do budovy č. 32 byla významná. Nicméně jsem velmi potěšen, že koncept budovy Max32 je velmi úspěšný, lidé mají zájem o loftové bydlení a kanceláře. Hodně nájemců řeší, vzhledem k vysokým stropům, energetickou náročnost,“ říká Martin Jarolím, generální ředitel skupiny Cream a vysvětluje, že při rekonstrukci bylo pamatováno na úsporu energií, s níž souvisí i zateplení budovy nebo kvalitní okna. „Na celou budovu bylo použito zateplení z programu dotací Zelená úsporám, to znamená, abychom mohli dosáhnout na tuto dotaci, musela se budova zateplit do nízkoenergetického standardu,“ dodává Martin Jarolím.

 

,,V blízkosti zlínského centra a kousek od slavného Baťova mrakodrapu vznikla citlivou regenerací jedinečná budova nabízející netradiční loftové byty, kanceláře, služby a obchody,“ uzavírá Robert Jašek, mediální zástupce skupiny CREAM. Loftové bydlení má různé možnosti velikosti ploch a dle požadavků rezidentů mohou být od 41m2 až po 148 m2 velké lofty. V podstatě jde o kombinaci moderního a svižného životního stylu s industriálním šarmem, který zdůrazňují velká okna a světlá výška 4,2 metry, což je unikátní.  

 
zpět