Tiskový servis

Neorenesanční dům v Olomouci se již brzy dočká kompletní rekonstrukce

Neorenesanční dům v Olomouci se již brzy dočká kompletní rekonstrukce

15. říjen 2015

Prvorepublikový dům na ulici Palackého 17-19 v Olomouci, který byl postaven v neorenesančním stylu a již dlouhou dobu zel prázdnotou, projde brzy komplexní rekonstrukcí. Vzniknou zde nové byty a kanceláře a kdysi honosný dům na hlavní třídě opět ožije a bude sloužit svým novým obyvatelům.

Komfort 21. století a zároveň osobitý šarm období první republiky, to je nové dispoziční řešení podle konceptu CREAM Home na adrese Palackého 17-19 v centru Olomouce. Od října probíhá prodej bytů, půdních prostor, kanceláří a obchodních jednotek. „Velký zájem o byty v Palackého nás mile překvapil, lidé mají rádi byty s charakterem a současně oceňují chytré dispoziční řešení, které je šito na míru potřeb 21. století,“ říká Ing. Robert Jašek, mluvčí skupiny CREAM, která rekonstrukci tohoto prvorepublikového domu v centru Olomouce realizuje a dodává; "V současné době je rezervováno již 30% všech bytů a také jsme v jednání se zájemci o prodej kanceláří a nebytových prostor v přízemí budovy."

 

Budova, která byla postavena začátkem 20. století na lemu historického městského jádra v místě bývalých středověkých hradeb, dnes nabízí prostorné, sluncem prozářené byty velikosti 2+kk, 3+kk a 4+kk (od 65 m2 až do 145 m2) a dále půdní prostory s možností nadstandardních podkrovních bytů. V přízemí budovy jsou rovněž v nabídce prostory pro obchod, kavárnu či kanceláře, pro které lze využít i bytové jednotky ve vyšších patrech. Těm, kterým nevyhovuje velikost nabízených bytů, je nabídnuta možnost vlastního dispozičního řešení.

 

,,Jednotlivé bytové jednotky je totiž možné propojit a vytvořit tak další prostor – například pro posilovnu, pracovnu či knihovnu, nebo třeba více místa pro děti. Totéž platí o kancelářských prostorách, které mohou nabídnout jak dělené uspořádání, oblíbené mezi právníky a makléři, tak i moderní menší halové uspořádání, preferované například architekty a projekčními firmami kvůli týmové atmosféře,” upřesňuje Ing. Martin Jarolím, generální ředitel skupiny CREAM a dodává; „Regenerace budovy bude poctivá, někde se můžete setkat s tzv. „rekonstrukcí štětkou“, kdy některé firmy pouze objekt vymalují, zamáznou díry a tím je pro ně hotovo, u nás tohle neexistuje! Rekonstrukce bude kompletní, včetně např. i rozebrání výplní stropů a nahrazení akustickými izolacemi. V současné době tendrujeme generálního dodavatele a lze tedy předpokládat, že stavba bude zahájena začátkem roku 2016.“

 

Budova prochází kompletní rekonstrukcí

Celá budova včetně jednotek projde důslednou rekonstrukcí. Nová fasáda navrátí domu jeho reprezentativní vzhled, zateplení a izolační trojskla zase ušetří výdaje na energie. Součástí rekonstrukce budou nové páteřní síťové rozvody vody, elektřiny, plynu a kanalizace. Vytápění bytů bude zabezpečeno novými nástěnnými radiátory. Zrekonstruovány budou rovněž stropy, střecha a krovy. V každém vchodovém traktu bude moderní výtah, který propojují jednotlivá patra včetně suterénu a podkroví. Ve dvoře domu bude soukromé parkoviště s čipově kontrolovanou závorou, kde bude umístěno 12 parkovacích stání, která si mohou rezidenti koupit, nebo pronajmout. Parkovací místa, společné prostory a sklepy budou pro větší bezpečnost monitorovány kamerovým systémem. Vstupy do budovy (z ulice i ze dvora) budou zabezpečeny elektrickým zámkem.

,,Pokud člověk sní o klidném a pohodlném bydlení v podkroví, požadavkům se v tomto případě meze nekladou. Naši architekti navrhnou interiér úžasných bytů, jaké znáte z časopisů o bydlení”, uvádí Martin Jarolím a dodává: ,,Dalšími z praktických výhod podkroví je fakt, že vás nikdo nevytopí a nebudou vás rušit sousedé seshora. Ateliérová okna a terasová řešení navíc skýtají nádherný výhled na přilehlý park a centrum Olomouce. Nabízí se zde varianta dvou velkých, nebo čtyř menších půdních bytových jednotek.”

Veškeré služby na dosah

Centrální lokalita v rezidenční části Olomouce poskytuje výhodu plné občanské vybavenosti. Veškeré obchody a služby (potraviny, pošta, škola, školka, restaurace, knihovna, sportovní zařízení, lékárna a další) se nacházejí v pěší dostupnosti. Do centra města s radnicí dojdete za pouhých pět minut. Tramvajová zastávka se nachází pár kroků od budovy. Ideální dostupnost na dálnici D1 přes třídu Míru je rovněž otázkou několika minut. Budova Palackého 17-19 stojí v těsné blízkosti rozsáhlého parku Čechovy sady, který nabízí spoustu příjemných míst pro odpočinek, jogging nebo třeba procházku s dětmi. Prostor pro ideální domov s veškerým zázemím, parkováním, úložnými prostory a zabezpečením, a to navíc za dostupnou cenu, zde najde rodina každé velikosti.

Více informací na:

www.byty-palackeho.cz

 
zpět