Aktuality

V bývalém Baťově areálu můžete potkat i slavné osobnosti

V bývalém Baťově areálu můžete potkat i slavné osobnosti

14. březen 2019

Areál bývalého Svitu ve Zlíně žije televizní a filmovou tvorbou. Zlínská společnost IS Produkce využívá už druhým rokem některé části areálu pro tvorbu reklamních spotů nebo dokumentů. U budovy 123 tak můžete potkat třeba Zdeňka Polhreicha nebo Lucii Křížkovou.

Tvorba zlínské produkční společnosti není spojena jen s reklamou. Podílela se také na několika filmech včetně odbornou i laickou veřejností oceňovaném snímku Úsměvy smutných mužů. Ten získal cenu Český lev v kategorii filmových fanoušků. Hlavní role v něm ztvárnili David Švehlík a Jaroslav Dušek. Také letos se zlínští filmaři pustili do koprodukce několika celovečerních filmů. Aktuálně to je třeba pohádka s názvem Největší dar. Tu diváci uvidí už v létě příštího roku.

Úspěchy IS Produkce nás velmi těší a věříme, že budou narůstat. IS Produkce využívá k natáčení zejména 123.budovu ve zlínském průmyslovém areálu. Pětipodlažní objekt pochází z roku 1980, kdy v něm byl sklad tuhých chemikálií. V roce 2013 proběhla dražba některých nemovitostí zkrachovalého Svitu a v rámci dražby koupila skupina CREAM nejen budovu 123, ale také další objekty v bývalém baťově areálu. V současné době využívá budovu 123 nejen IS Produkce, ale také je zde laser aréna, motokárová dráha a další nájemci. Skupina CREAM postupně renovuje či kompletně přestavuje celkem 18 objektů v bývalém baťově areálu. Těší nás, že se nám při jejich rekonstrukci daří respektovat původní architekturu, zachovávat industriální styl budov a dávat nový život nemovitostem, které byly dlouhodobě nevyužívány. Věříme, že svou prací vzdáváme takto hold i Baťově odkazu.

(Obrazový materiál, zdroj: IS Produkce - Martin Gazda)

 
zpět