Aktuality

Slavná ROUTE 66 zamíří do Zlína

Slavná ROUTE 66 zamíří do Zlína

26. červenec 2018

Městu Zlín se dostalo cti hostit 2. ročník evropského festivalu ROUTE 66, který proběhne i za podpory naší společnosti.

Route 66 byla původní mezistátní dálnicí vedoucí z Chicaga přes Missouri, Kansas, Oklahomu, Texas, Nové Mexiko, Arizonu a Kalifornii s délkou téměř 4 000 km. Pro někoho představovala symbol dobrodružství a svobody, pro jiného zase naději a změnu k lepšímu. I když byla dálnice před více než 30 lety oficiálně vyřazena z amerického dálničního systému, její mystérium přetrvává dodnes.

Proč právě Zlín?
Uspořádáním evropského setkání fanoušků nejslavnější silnice světa byla pověřena Česká asociace Route 66 sídlící ve Zlíně. Proto se organizátoři rozhodli tuto významnou mezinárodní událost směřovat právě sem, a to v termínu 10. – 12. srpna 2018. „Akci podobného rozsahu by v centru města nebylo možné realizovat bez podpory komerčních partnerů, mezi něž se řadí i společnost CREAM Real Estate, která poskytla plochy pro konání festivalu,“ uvádí Zdeněk Jurásek, prezident asociace.

Pro diváky je připraven neopakovatelný zážitek!
Návštěvníci se mají opravdu na co těšit. Akcemi napěchovaný program nabídne vernisáž, tematické přednášky a besedy, projekce road movies. Nebude chybět ani přehlídka amerických veteránů a motocyklů, které je možné většinou vidět jen na televizních obrazovkách. Nepostradatelnou součástí festivalu bude také hudební část opentlená hvězdami světového formátu. Velkým překvapením je kapela Ten Years After, jedna z nejslavnějších skupin rock’n’rollové historie, která zazářila i na kultovním Woodstocku. Na pódiu vystoupí také řada dalších zajímavých interpretů, jako je např. Cell, Gleison Tulio, Boband, ZZ Top RevivalRobert Křesťan & Druhá tráva. Festival tak navazuje na mnohaletou tradici celoamerických stejnojmenných festivalů konajících se v některém z měst na trase legendární Route 66 neboli Matce cest. Jedná se o mimořádně oblíbené akce, které se vždy těší obrovské návštěvnosti.

VSTUP PRO VŠECHNY ÚČASTNÍKY JE NA AKCI ZDARMA.

Aktuální informace k festivalu sledujte na stránkách České asociace Route 66: www.route66festival.eu nebo na FB profilu: www.facebook.com/route66festival.eu.

Publikovala: Zuzana Bílá

 
zpět