Aktuality

Podpořili jsme charitativní koncert pod širým nebem

Podpořili jsme charitativní koncert pod širým nebem

14. červen 2018

Další ročník charitativního koncertu „Muzikanti hrajte“ pořádaný 14ǀ15 Baťův institut, Filharmonií Bohuslava Martinů a Zlínským krajem se uskutečnil 11. června 2018 na platformě 14ǀ15 Baťova institutu za podpory i naší společnosti.

Benefiční akce odstartovala slavnostním přivítáním hejtmanem našeho kraje Jiřím Čunkem. Před hlavním koncertem vystoupila jako předskokan skupina The Chargers z Kroměříže. Následně zahrála Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera unikátní díla německého skladatele G. F. Händela: „Vodní hudba“ a „Hudba ke královskému ohňostroji.“ Celým večerem provázel oblíbený moderátor Ondřej Carda.

Program pod širým nebem letos přilákal přes 1 500 návštěvníků. Na své si přišli jak milovníci klasické hudby, tak i příznivci funky a pop music. Vyvrcholením večera byl pak grandiózní ohňostroj, který ještě umocnil zážitek z posledních minut skladby „Hudba ke královskému ohňostroji“ v podání zlínské filharmonie.

Díky charitativní podpoře účastníků se podařilo vybrat 69 200 Kč ze vstupného. Tento výtěžek spolu s příspěvkem z kasiček, do nichž mohli hosté vkládat na místě po celou dobu konání akce, poputuje na podporu Potravinové banky ve Zlínském kraji, z.s.

Benefice proběhla pod záštitou radní pro oblast sociálních záležitostí, neziskového sektoru a rodinné politiky Michaely Blahové a radního pro oblast kultury, památkové péče, církví, mládeže a sportu Mgr. Miroslava Kašného. Akce se konala za finanční podpory statutárního města Zlína a Nadace Život umělce. Partnerem akce se stala také naše společnost CREAM Real Estate a bezpečnostní agentura SG3.

Propásli jste charitativní koncert? Přinášíme vám foto ochutnávku z premiéry hudby v podání filharmoniků za doprovodu velkolepého ohňostroje.
Foto: Milan Mikšík, 14|15 Baťův institut.

Publikovala: Zuzana Bílá

 
zpět