Aktuality

Herec a architekt David Vávra zavítal na max32

Herec a architekt David Vávra zavítal na max32

22. březen 2018

Nová multifunkční budova max32 hostila ve dnech 6. – 7. března 2018 účastníky "Konference J. A. Baťa 120" v rámci akce "11 dnů s Baťou." Jedním z přednášejících účastníků konference byl i Ing. Arch. David Vávra.

Oblíbený herec a architekt David Vávra se zúčastnil bloku přednášek „Budování baťovských továren a měst v Československu a ve světě“ na max32. Následující den pak zahajoval také svou vernisáž výstavy „Běžet s domy“ ve 14ǀ15 Baťově institutu ve Zlíně. 

Ing. Vávra strávil ve Zlíně 3 dny. Během svého pobytu si našel čas na obhlídku současného Zlína a setkání s přáteli. Využil možnosti prohlédnout si budovy z portfolia CREAM, jež jsou součástí programu revitalizace baťovského areálu v centru krajského města. Zároveň rád souhlasil s prohlídkou moderní stavby max32, která se stala centrem dění hlavních aktivit J. A. Baťa 120. Naše společnost poskytla ubytování účastníkům konference přímo v této budově v loftových apartmánech.

David Vávra si prošel budovu max32 doslova od „sklepa“ až po střešní terasu. Prohlédl si rekonstruovaná podlaží objektu a navštívil výstavbu loftových bytů v 6. a 7. etáži. Nevynechal ani vznikající prostory, ve kterých bude v roce 2018 otevřena restaurace s terasou. Dozvěděl se také plánované možnosti využití jedinečného prostoru při výhledu na údolí města ze střechy max32. Odtud je velmi dobře viditelná celá infrastruktura Zlína, přilehlé budovy CREAM (12. budova, 34. budova, výrobní budovy 103, 113, 123, …). Davidu Vávrovi byl představen rovněž budoucí projekt FABRIKA 24-25-26. Architekt si odnesl veškeré informace, které ho v souvislosti s areálem zajímaly. Kdoví, třeba se někdy v budoucnu setkáme na pokračování projektu Šumná města a dotočení dílu, který je věnován Zlínu - z pohledu současných změn, na kterých CREAM neustále intenzivně pracuje.  

Ing. Arch. David Vávra je veřejností vnímán hlavně jako herec a spisovatel.
Je jedním ze spoluzakladatelů divadla Sklep v Praze.
Moderoval a podílel se na scénáři dokumentárního pořadu České televize „Šumná města“ o architektuře českých měst (1995 – 2008).

Autor článku: Pavel Baran

 
 
zpět