Tiskový servis

Normalizační stavba zažila proměnu v moderní budovu

Normalizační stavba zažila proměnu v moderní budovu

16. listopad 2015

Střední Morava – Investice v řádu několika milionů korun proměnila nevzhlednou normalizační budovu v moderní objekt. Objekt v Palackého ulici v Přerově získal díky rekonstrukci nový, moderní háv. Opravy dokončila skupina Cream. "Budova nabízí tři tisíce metrů čtverečních prémiových obchodních a kancelářských ploch na velmi dobré a lukrativní adrese v centru města," uvádí Robert Jašek, vedoucí marketingu a externí komunikace skupiny Cream.

Interview s architektem Vítem Máslem

Interview s architektem Vítem Máslem

23. září 2015

Kdybychom chtěli vystihnout jeho profesi, tak musíme téměř romanticky říci, že vrací život nevábných koutů měst. Jeho architektonickou stopu najdete v areálu někdejšího pivovaru v pražských Holešovicích, nebo v areálu Holešovických mlýnů, či bývalého pivovaru v Praze na Vinohradech. Vít Máslo, spolumajitel kanceláře CMC architects (spolu s Davidem R. Chisholmem), se v současnosti podílí na přeměně Zlínského Svitu. Areál, kde se v minulosti vyráběly boty, jej fascinuje. Sklání se sice před genialitou Bati, ale na druhé straně tvrdí, že právě legendární průmyslník by se s areálem „nepáral“ jako to děláme dnes.

CREAM Safety a Fan zóna Barum Czech Rally Zlín

CREAM Safety a Fan zóna Barum Czech Rally Zlín

02. září 2015

Ve Zlínském kraji proběhl velkolepý motoristický svátek Barum Czech Rally Zlín, kterou ovládl již po čtvrté Jan Kopecký. V pátek 28. 8. svou městskou Super RZ Barumka zavítala i centra Zlína a přitáhla zde mnoho fanoušků motosportu. Velká část městské RZ se konala v revitalizované části svitovského areálu, kde ji z největší oficiální CREAM Safety a Fan zóny Barum Czech Rally Zlín pozorovaly tisíce lidí.