Aktuality

Zlin Design Week 2017: byli jsme u toho!

Zlin Design Week 2017: byli jsme u toho!

04. květen 2017

Týdenní festival Zlin Design Week ovládl Zlín letos již po třetí. Rozmanitý program nabitý výstavami, přednáškami, workshopy, plný interaktivity a zábavy přilákal tisíce návštěvníků. Těší nás, že jsme mohli být jeho součástí i my.

Třetí ročník festivalu Zlin Design Week proměnil Zlín v město designu. Projekt pořádaný studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati se konal od 21. do 28. dubna a nesl se v duchu „OMEZENÍ“. Dalo by se říci, že v tuzemsku jde o jedinečný festival realizovaný studenty, který svým multižánrovým obsahem propojuje obor designu s marketingem, a přesahuje tak rámec v ČR. Sedmidenní přehlídka si dává každoročně za cíl přenést moderní design do ulic města.

 

Slavnostní zahájení vypuklo ve 14ǀ15 Baťově Institutu za úvodního slova paní děkanky FMK a nejvyšších manažerek Zlin Design Week. Poté se hlavní dějství přemístilo do podzemních garáží, kde si několik set účastníků mohlo vychutnat strhující módní show „ADO FRAME“. Přehlídku okořenila taneční performance za doprovodu zvučných beatů a světelných instalací. Nevšední modely z dílny studentů ateliéru Designu oděvu sklidily zasloužené ovace.

 

Na oficiálním openingu ZDW nechyběl ani tradiční videomapping na 15. budově, v němž se promítlo poselství vztahující se k „omezení“. O hudební část programu se postarala kapela Mausoleum, a celý večer byl završen party v duchu electroswingu.

 

Základní pilíře celého Zlin Design Week tvořila tak jako každý rok Konference Design & Marketing a designérská soutěž „Best in Design“. V této mezinárodní soutěži konající se již osmým rokem mohli mladí designéři ukázat svůj potenciál a v souboji o titul toho nejlepšího vyhrát 4 000 €.

 

V rámci úterní konference představili své pojetí k „omezení“ špičkoví čeští a zahraniční odborníci jako např. marketingový manažer švédské společnosti Kinnarps group David Wiechmann, architekt Ondřej Chybík, býv. Art Director a zakladatel platformy BSNAP Jakub Mařík, Pavol Minár - brand storyteller ve firmě Zaraguza CZ., aj. Hosté konference mohli během dne plného přednášek o designu a marketingu načerpat novou inspiraci a cenné zkušenosti od odborníků na slovo vzatých. Dále byla pro všechny akreditované připravena odpočinková CREAM zóna, coffee breaky, raut a afterparty s open barem.

 

Vedle toho probíhaly ve Zlíně také neformální přednášky, výstavy, interaktivní workshopy, přehlídky firem, uměleckých škol a designérů v KOMA modulech, k vidění byly rovněž projektové instalace a mnoho dalšího. Těší nás, že i naše společnost CREAM Real Estate mohla podpořit zlínský týden designu. A to nejen jako jeden z hlavních partnerů. V rámci doprovodného programu ZDW zazářil na Vepřo knedlo design na Zlínském zámku náš dvorní 3D mástr a senior grafický designér Vladimír Vršovský. Pohovořil na téma: „Omezení freelancera vs. korporátního grafika.“ Mezi deseti řečníky v pásmu inspirativních přednášek PechaKucha Night vystoupil náš marketingový guru Petr Stuchlík a představil hostům téma „Marketing v korporátu“. Akce se konala v prostorách jedné z našich vlajkových budov – na House64.

Publikovala: Zuzana Bílá

 
zpět