Aktuality

CREAM BIKE ČELADNÁ 2016

CREAM BIKE ČELADNÁ 2016

29. srpen 2016

3. ročník cyklistického závodu pro širokou veřejnost, ale i pro aktivní cyklisty a týmy- CREAM BIKE ČELADNÁ. Tento závod se pojede v nádherné krajině Beskyd s výhledem na Lysou horu, Smrk, Radhošť a Pustevny se startem v obci Čeladná.

Tváří letošního závodu se stal Radim Kořínek - účastník OH v Sydney a Athénách, který se podílí i na vytvoření cyklistických tras závodu. Účast potvrdil také účastník letošních LOH Jaroslav Kulhavý.

Od 12 let věku je možné zúčastnit se trasy B Turist, jejíž délka je 22 km. Jak již název napovídá trasa je turistického rekreačního charakteru a vede po lesních, či polních cestách se zpevněným povrchem. Po cestě můžete obdivovat krásy druhé nejvyšší hory Beskyd Smrk, podhůří Kunčic pod Ondřejníkem a okolí řeky Čeladenky. Pro zdatnější a aktivnější cyklisty je připravena trasa Bike Čeladná Race 55 km, pro niž jsou charakteristické techničtější úseky, náročnější povrch s převýšením 1350 m, dva singletraily a brod.

Pro děti všech věkových kategorií je připravena bikerská trasa 500 m dlouhá s možností si vyzkoušet hned několik dovednostních disciplín. 

Pro závodníky a diváky je připraven bohatý doprovodný program a pro děti den plný zážitků a soutěží. Letos nebude chybět ani ČEZ fun zóna, kde sI děti mohou zadovádět na skákacím hradu, zahrát si stolní fotbálek a plno dalších zábavných her. Do Čeladné dorazí i oranžové kolo nadace ČEZ. Pouhým šlápnutím do pedálu můžete pomoci místním organizacím. Všichni návštěvníci se mohou těšit na sportovní exibici nejlepšího českého bike trialisty Petra Krause, zábavné atrakce, tombolu, stánky partnerů a projekt V jedné stopě, který na svém mobilním dopravním hřišti i mimo něj vzdělává o bezpečnosti cyklistů.

 
zpět